Считаният за един от фаворитите за място в Топ 4 на Висшата лига Манчестър Сити тръгна с победа в новия сезон на шампионата, след като се наложи с 2:0 над Блекбърн като гост.

Българският национал Мартин Петров остана резерва за “гражданите”, които откриха резултата още в 3-ата минута, когато с далечен удар Адебайор простреля Пол Робинсън. Стивън Айрлънд подпечата победата на Сити с попадението си в добавеното време.

Стилиян Петров започна титуляр и игра цял мач за Астън Вила при домакинското поражение с 0:2 от Уигън. Уго Родалега даде аванс на гостите в 31-ата минута с удар извън наказателното поле. Джейсън Кумас оформи победата на Латикс с попадението си в 56-ата минута, а новият мениджър на тима Роберто Мартинес се поздрави с първия си успех във Висшата лига.

Портсмут не успя да се отърве от неяснотите в клуба и стартира сезона с домакинска загуба с 0:1 от Фулъм. Играчите на “Помпи” започнаха смело мача, но попадението на Боби Замора в 13-ата минута ги прекърши, а те така и не успяха да създадат опасност пред вратата на Шварцър.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 1 КРЪГ
От днес
Челси - Хъл Сити 2:1
0:1 Стивън Хънт (28), 1:1 Дидие Дрогба (37), 2:1 Дидие Дрогба (90+2)

Астън Вила – Уигън 0:2
0:2 Уго Родалега (31), 0:2 Джейсън Кумас (56)

Блекбърн - Манчестър Сити 0:2
0:1 Еманюел Адебайор (3), 0:2 Стивън Айрлънд (90+1)

Болтън – Съндърланд 0:1
0:1 Дарън Бент (5)

Портсмут – Фулъм 0:1
0:1 Боби Замора (13)

Сток Сити – Бърнли 2:0
1:0 Райън Шоукрос (19), 2:0 Стивън Джордан (33-автогол)

Уулвърхемптън – Уест Хям 0:2
0:1 Марк Ноубъл (22), 0:2 Матю Ъпсън (69)

Евертън - Арсенал 1:6

На 16 август (неделя) от 15:30 часа:
Манчестър Юнайтед - Бирмингам Сити
Баланс: 90 мача, 41 победи за Манчестър Юнайтед, 25 равенства, 24 победи за Бирмингам

На 16 август (неделя) от 18:00 часа: