Твенте завърши 2:2 с Фейенорд в мач от 25 кръг на Ередивизи, след като навакса два гола пасив и стигна до изравняването в добавеното време. Двубоят беше директен сблъсък за второто място.

Фейенорд откри резултата в 14-ата минута, когато Грациано Пеле овладя пас а Жан Пол Бьотиус и от въздуха прати топката във вратата. Бьотиус удвои аванса на гостите от Ротердам 10 минути след началото на второто полувреме с удар от границата на наказателното поле.

Люк Кастаинос върна надеждите на домакините от Енсхеде в 68-ата минута. Фейенорд изглежда щеше да спечели трите точки, но в 4-ата минута на добавеното време Куко Мартина изравни.

Равенството остави Фейенорд на четвърто място в класирането, на девет точки зад лидера Аякс, докато Твенте е втори и изостава на шест точки от шампиона.

Твенте – Фейенорд 2:2

КЛАСИРАНЕ: 1.АЯКС 54, 2.Твенте 48, 3.Витес 46, 4.Фейенорд 45, 5.ПСВ Айндховен 41 и др.