Болтън постигна успех с 2:0 при гостуването на втородивизионния Милуол и продължава на 1/4-финалите в турнира за ФА Къп.

Мартин Петров не беше в групата на тима си за визитата на "Дъ Ден".

Още в 4-ата минута дошлият под наем от Арсенал Рио Мияичи откри резултата за Болтън, след като нахлу отляво и простреля Милдънхол - 0:1.

В 59-ата Давид Нгог вкара след силен изстрел от около 25 метра - 0:2.

До края домакините имаха няколко положения за гол, но стражът на Болтън Адам Богдан се справи със ситуациите.

Марто и компания ще научат името на съперника си за 1/4-финалите утре, когато бъде тегленето на жребия.

В друг сблъсък от 1/8-финалите Лестър без Александър Тунчев поднесе изненадата, записвайки успех с 2:1 при гостуването си на елитния Норич. По този начин "лисиците" се класираха напред за сметка на тима от Висшата лига. Тунчев не беше в група на своя тим за този двубой.

Евертън не допусна изненада и елиминира Блекпул след успех на "Гудисън Парк" с 2:0. И двете попадения паднаха още до 7-ата минута. Вкараха ги Ройстън Дренте и Денис Стракуалурси.