Българският национал Мартин Петров изигра поредния си силен мач в предсезонната подготовка на Болтън при победата с 3:0 срещу Херефорд. Марто започна титуляр в проверката и бе заменен в 68-ата минута от Роби Блейк.

Петров се отчете с асистенция за третия гол във вратата на четвъртодивизионния тим.

Болтън поведе още в 15-ата минута чрез Крис Ийгълс. В 31-ата Марто проби, след което комбинира с Ийгълс, който обаче не се възползва и пропусна да вкара за втори път в мрежата на Херефорд.

Седем минути по-късно Петров подаде чудесен пас на Кевин Дейвис, но той се забави и защитата на съперника успя да се намеси решително и да предотврати по-голяма опасност.

Българинът имаше възможност да вкара в 59-ата минута, но вратарят на Херефорд отрази удара му. В 60-ата Правил реализира за 2:0.

Две минути по-късно Петров подаде към Кевин Дейвис, който изпревари вратаря на съперника и оформи класическото 3:0.