Болтън постигна важна победа с 2:1 над КПР и се измъкна от зоната на изпадащите. Мартин Петров и съотборниците му събраха 23 точки и вече са на 16-ото място във Висшата лига.

Българинът се завърна в титулярния състав на Болтън, след като беше оставян извън групата в последните няколко двубоя. Срещу КПР Марто остана на терена до 71-ата минута, когато беше заменен принудително от Крис Ийгълс. Десетина минути преди това Недум Онуоха влезе грубо в краката на Петров и беше оказана медицинска помощ на българина. Той все пак се завърна на терена, но се оказа, че не може да продължи участието си в мача и Оуен Койл го извади от игра.

В 37-ата минута Дарън Пратли откри за домакините, а в 48-ата Джибрил Сисе изравни за КПР. Резервата Иван Класнич донесе победата на Болтън с попадение, което падна 4 минути преди края на мача.

След загубата КПР остана с 22 точки, с 1 по-малко от Болтън.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 28 КРЪГ
10.03.12
14:45 ч.
Болтън - КПР 2:1
1:0 Дарън Пратли (37), 1:1 Джибрил Сисе (48), 2:1 Иван Класнич (86)