Хъдърсфилд победи Лийдс с 2:1 в мач от 30 кръг на Чемпиъншип. Директният спор за четвъртото място в класирането беше белязано от масово меле в края.

Началото му беше дадено от мениджъра на Лийдс Гари Монк, който блъсна Давид Вагнер. Наставникът на домакините беше отишъл да празнува с тима си гола на Михаел Хефеле в края на мача, който се оказа победен. В мелето се включиха и играчи на двата отбора. Вагнер и Монк бяха отстранени, а трима футболисти получиха жълти картони.

Изи Браун даде аванс на Хъдърсфилд в 27-ата минута след центриране на Томи Смит. Осем минути по-късно Крис Ууд изравни. Хефеле вкара победния гол минута преди края, когато отклони удар на Арън Мууди, рикоширал в крак на защитник.

С този успех Хъдърсфилд събра 55 точки и излезе на четвърто място в класирането, на една точка пред Лийдс. „Териерите“ имат и един мач по-малко. Рединг е трети с 56.