Лео Меси се отчете с гол и две асистенции за победата на Аржентина с 3:0 над Еквадор в 1/4-финален двубой от Копа Америка. Родриго де Пол и Лаутаро Мартинес вкараха другите попадения за "гаучосите".

Срещата бе нервна и с много здрави единоборства, а селекционерът на Аржентина Леонардо Скалони дори бе пред изгонване от резервната скамейка. Меси и компания доминираха и в края на полувремето успяха да стигнат до гол. Лео изведе отлично Де Пол, който преодоля стража на Еквадор Ернан Галиндес.

1000 лева Oнлайн казино Бонус от efbet

Второто полувреме отново предложи много единоборства и малко футбол. В края Еквадор се отвори, за да търси изравнително попадение, а от това се възползва Аржентина. В 84-ата минута Меси асистира на Лаутаро Мартинес, който вкара за 2:0, а в добавеното време лидерът на аржентинците се разписа от пряк свободен удар и оформи крайното 3:0.

Аржентина ще се изправи срещу Колумбия в единия полуфинал, а в другия  се сблъскват домакина Бразилия и Перу.