Бразилия победи с 1:0 Чили и се класира на полуфинал в Копа Америка. "Селесао" триумфира благодарение на гол на Лукас Пакета, който отбеляза в 46-ата минута. Халфът на Лион замени Роберто Фирмино на почивката и секунди след началото на втората част вкара единственото попадение в мача.

Двубоят съвсем не беше лесен за бразилците със звездата Неймар в състава. Две минути след гола на Пакета те останаха с човек по-малко заради червен картон на Габриел Жезус.

1000 лева Oнлайн казино Бонус от efbet

Нападателят на Манчестър Сити извърши грубо нарушение и беше изгонен. До края Чили владееше инициативата, но не успя да изравни.

Бразилия е домакин на турнира и защитава титлата си от 2019 година. Във финала тогава петкратните свветовни шампиони победиха Перу и именно "инките" ще са следващият им съперник. Полуфиналният сблъсък ще се състои на 6 юли.

Другият полуфиналист ще бъде определен от двойките Аржентина - Еквадор и Уругвай - Колумбия.