Феноменалното представяне на Лионел Меси в четвъртфиналния реванш не само донесе на Барселона победата с 4:1 над Арсенал и класира тима за полуфиналите на турнира, но и осигури място на аржентинеца в историята на турнира.

Меси стана първият футболист вкарал четири гола в мач от елиминационната фаза на Лигата. Аржентинецът стана едва шестият играч разписвал се четири пъти в среща от турнира.

Освен това Лео Меси се изравни с Ривалдо като голмайстор на Барселона в Шампионската лига. Четвъртото попадение на аржентинския национал срещу Арсенал бе неговото 25-о в турнира, колкото има и бразилеца./БЛИЦ

Барселона – Арсенал 4:1

Заб.: Дадо Пършо е автор на най-бързите четири гола в мач от Шампионската лига. Първото му попадение срещу Депортиво е в 26-ата минута, а четвъртото едва 23 минути по-късно.