Контузеният Лионел Меси остана извън групата и изгледа от трибуните загубата на Интер (Маями) с 1:2 от Монтерей в първи мач от 1/4-финалите на Шампионската купа на КОНКАКАФ.

36-годишният аржентинец продължава да се възстановява от мускулен проблем. Реваншът е на 10 април.

Бившите съотборници на Меси в Барселона Луис Суарес, Серхио Бускетс и Жорди Алба започнаха титуляри, но и това не помогна на Интер да избегне загубата.

Томас Авилес откри резултата за домакините през първото полувреме. Юлиан Гресел изпълни корнер, а на близката греда Авилес засече топката и зарадва хилядите фенове на Интер (Маями).

Монтерей изравни в 69-ата минута чрез Максимилиано Меса. Това се случи четири минути след като Давид Руис от Интер беше изгонен заради втори жълт картон. Попадението отново падна след корнер.

Пълният обрат за отбора от Мексико стана факт в 89-ата минута, когато точен за крайното 2:1 за гостите беше Хорхе Родригес.