ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Сборният отбор от звездите на Ал Хилал и Ал Насър загуби от ПСЖ с 4:5 в зрелищна приятелска среща на стадион "Крал Фахд Интернешънъл" в Рияд. Лионел Меси (3) вкара първия гол за гостите, а Кристиано Роналдо (34-дузпа, 45+6) се разписа  на два пъти за домакините през първата част, в която Маркиньос (43) реализира още едно попадение за парижени, а Неймар пропусна дузпа в третата минута на добавеното време. След почивката головете продължиха да валят, като точни за френския шампион бяха Серхио Рамос (53), Килиан Мбапе (60-дузпа) и резервата Уго Екитике (78), а защитникът Джан Хюн-Су (56) и резервата Андерсон Талиска (90+4) се разписаха за сборния тим. Хуан Бернат от гостите бе изгонен в 39-ата минута с директен червен картон.

Роналдо напомни преди мача на своя добър приятел от престоя в Реал (Мадрид) - Серхио Рамос, да свали обеците си.

Още в 3-ата минута Меси бе изведен от Неймар и преодоля излезлия напред Ал Оваис за 0:1. Четири минути след това Кристиано Роналдо отговори с плътен нисък удар, който костариканският страж Кейлор Навас отрази.

В 17-ата минута Килиан Мбапе нахлу в наказателното поле и се измъкна от противниковите защитници, след което пробва с остро подаване да намери Неймар на далечната греда, но топката не стигна до бразилеца. Малко след това Роналдо подхвана страхотна атака, след като подаде към Луис Густаво с пета, но бе отсъдена засада.

В 25-ата минута Мбапе надигра стража Ал Оваис и прати топката в опразнената врата, но голът на французина не бе зачетен заради засада. Седем минути след това Роналдо и Кейлор Навас се сблъскъха тежко във въздуха след центриране в наказателното поле на парижани, а съдията даде жълт картон на вратаря и посочи бялата точка. Така в 34-ата минута Роналдо изравни от дузпата за 1:1. Пет минути след това Хуан Бернат получи директен червен картон, след като бе последен човек в защита и спря грубо футболист на домакините.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

В 43-ата минута Неймар прати остро центриране в наказателното поле, където Маркиньос изпревари защитата на сборния тим и прати топката в мрежата за 1:2. В последните секунди на първата част Килиан Мбапе изпусна голово положение очи в очи с вратаря Ал Оваис, след като бе изведен от Лионел Меси, а малко след това Неймар бе спрян в наказателното поле на сборния тим и съдията бе извикан да прегледа ситуацията с помощта на ВАР на монитор край тъчлинията, след което отсъди дузпа за ПСЖ. Неймар обаче разочарова от бялата точка и стражът на домакините спаси удара.

Кристиано Роналдо успя да възстанови равенството в шестата минута от добавеното време на първата част след добавка, а преди това той засече центриране отляво и отправи удар с глава, но топката срещна гредата. В крайна сметка тя стигна отново до португалеца и той я прати в мрежата на Навас за 2:2.

След почивката в 49-ата минута влезлият като резерва за домакините Талиска шутира мощно от дистанция, но Кейлор Навас се разтегна максимално и изби топката. Три минути след това Килиан Мбапе стреля от сериозно разстояние. Топката отиваше под напречната греда, но Оваис успя да я избие.

ПСЖ стигна до трето попадение в 53-ата минута, когато Мбапе финитира няколко защитника и подаде на Серхио Рамос, който прати топката в мрежата за 2:3. Три минути по-късно централният защитник Джан Хюн-Су изравни с глава за 3:3 след центриране от корнер.

В 60-ата минута бе отсъдена втора дузпа за ПСЖ за игра с ръка, а Килиан Мбапе не сгреши от бялата точка за 3:4, давайки нов аванс на френския шампион. Малко след това двата тима направиха много смени. Кристиано Роналдо, Килиан Мбапе и Лионел Меси напуснаха игра. В 66-ата минута влезлият в игра Матеуш Перейра бе намерен на далечната греда, пое добре топката и стреля по земя, но Донарума се намеси без проблеми.

В 78-ата минута друга резерва Екитике получи страхотен извеждащ пас и не сгреши сам срещу стража на сборния отбор от звездите на Рияд, пращайки топката покрай Ал Оваис за 3:5.

В последните секунди от добавеното време Андерсон Талиска изстреля топката от далечна дистанция през краката на Данило Перейра и преодоля Джанлуиджи Донарума за крайното 4:5.

Това беше 37-и сблъсък между Роналдо и Меси в различните им отбори. Аржентинецът има предимство - 17 срещу 11 победи, а 9 пъти се е стигало до равенство, като и двамата имат по 23 реализирани гола.

АЛ ХИЛАЛ/АЛ НАСЪР - ПСЖ 4:5
0:1 Лионел Меси (3), 1:1 Кристиано Роналдо (34-дузпа), 1:2 Маркиньос (43), 2:2 , 2:2 Кристиано Роналдо (45+6), 2:3 Серхио Рамос (53), 3:3 Джан Хюн-Су (56), 3:4 Килиан Мбапе (60-дузпа), 3:5 Уго Екитике (78), 4:5 Андерсон Талиска (90+4)

Ал Хилал/Ал Насър: Ал Оваис, Джан Хюн-Су, Ал Ганам (46-Ал Лаями), Али Болеахи, Луис Густаво, Гонсало Мартинес (61-Андре Карийо), Салем Ал Даусари, Сауд Абдулхамид, Абдулах Ал Хайбари (61-Мохамед Кано), Муса Марега (46-Талиска), КРИСТИАНО РОНАЛДО (61-Матеуш Перейра)

ПСЖ: Кейлор Навас (62-Донарума), Ашраф Хакими (62-Пембеле), Хуан Бернат, Маркиньос (46-Данило Перейра), Серхио Рамос (63-Битшиабу), Фабиан Руис (62-Нуно Мендеш), Ренато Санчес (46-Витиня), Карлос Солер (62-Гарби), Килиан Мбапе (62-Екитике), Неймар (62-Зайр-Емери), ЛИОНЕЛ МЕСИ (62-Хосни)

Жълти картони: Али Болеахи (Ал Хилал/Ал Насър); Кейлор Навас (ПСЖ)
Червен картон: Хуан Бернат (ПСЖ)