Ръководството на Барселона планира да предложи на звездата Лионел Меси водеща роля в отбора от следващия сезон, съобщава „Ас”. Аржентинецът може да стане четвърти капитан на каталунцирте след Карлес Пуйол, Шави и Андрес Иниеста.

Досега четвърти капитан на тима бе вратарят Виктор Валдес, който обаче обяви през януари, че не смята да удължава изтичащия му през лятото на 2014 година договор, и най-вероятно ще бъде продаден след тази кампания. Така неговата отговорност ще бъде прехвърлена на Меси.

За 25-годишния аржентинския нападател това няма да бъде нещо ново, тъй като от 2011 година той носи капитанската лента в националния отбор на своята родина. Меси взе капитанската лента на Барселона и при победата над Райо Валекано (3:1), след като Пуйол и Шави бяха контузени, Иниеста бе сменен, а Валдес бе наказан за натрупани картони.

От началото на сезона Меси има 42 гола в 28 мача от Примера дивисион, разписвайки се в 18 поредни срещи, а освен това е и с 12 асистенции на сметката си.