ПСЖ записа шеста поредна победа от началото на сезона във френската Лига 1 и оглавява класирането с пълен актив от 18 точки. В герой за парижани при успеха с 2:1 над Лион тази вечер се превърна Мауро Икарди, който вкара ценното попадение в 93-ата минута след асистенция на Килиан Мбапе.

Преди това Лион поведе в началото на втората част чрез Лукас Пакета - в 54-ата минута. Неймар изравни за ПСЖ от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Много любопитен момент от срещата беше реакцията на Лионел Меси при смяната му в 76-ата минута. Треньорът Маурисио Почетино го извади от игра и реши да пусне на негово място Ашраф Хакими.

Аржентинската звезда видимо недоволстваше срещу решението на наставника на ПСЖ, като при излизането от терена не подаде ръка на сънародника си.

След трудната победа ПСЖ е едноличен лидер в Лига 1 с пълен актив от 18 точки. Втори с 13 е Марсилия, но и мач по-малко. Лион заема деветото място с 8 точки.