Украинският Металург (Донецк) победи с 3:1 руския Криля Советов в контрола по време на подготвителния лагер в Австрия. Българският треньор на Металург Николай Костов заложи на два различни състава в двете полувремена. Халфът на националния ни отбор Чавдар Янков игра през втората част, а бившият футболист на Левски Зе Соарес бе на терена през първата.

Головете за украинците реализираха Марио Сержио в 25-ата минута от дузпа, Годин и Муса Мгуни. Точен за руснаците бе Таранов в 78-ата минута от дузпа.

Бившият играч на ЦСКА Велизар Димитров не взе участие в двубоя, тъй като продължава да се възстановява след операция. Вили ще бъде готов след около месец. Преди няколко дни Металург победи с 2:1 ЦСКА (Москва) също в приятелски мач. Следващата контрола на украинците е на 3 юли срещу Словачко (Чехия)./БЛИЦ