Борусия (Мьонхенгладбах) и Байер (Леверкузен) не успяха да се победят и поделиха точките, след като направиха зрелищно 3:3 в мача си от 21-ия кръг на германската Бундеслига.

Двубоят на „Борусия Парк” бе изключително равностоен, като едва в края на първата част домакините от Мьонхенгладбах поведоха с гол на Мартин Щранцъл (44) за 1:0, а асистенцията бе на Нордвейт.

След паузата „аспирините” успяха да изравнят чрез Сидни Сам (52) след подаване на Шафен Кислинг, но холандският нападател Люк де Йонг (58) отново даде аванс на жребците след пас на венецуелеца Хуан Аранго – 2:1.

В рамките на само 4 минути гостите стигнаха до пълен обрат, след като точни за тях бяха Кислинг (60) и Андре Шюрле (64), а головите пасове бяха съответно на Бьониш и Гонсало Кастро. „Жребците” обаче не се предадоха и стигнаха до точката, след като Патрик Херман (86) оформи крайното 3:3 след подаване на Броуерс.

След равенството Мьонхенгладбах е на седмо място с 30 точки, докато Леверкузен е на трета позиция с 38 пункта.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 21 КРЪГ
09.02.13
16:30 ч.
Борусия (Дортмунд) - Хамбургер 1:4
1:0 Роберт Левандовски (17), 1:1 Артьом Рудневс (18), 1:2 Хьонг-Мин Сон (26), 1:3 Артьом Рудневс (62), 1:4 Хьонг-Мин Сон (89)
09.02.13
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) - Байер (Леверкузен) 3:3
1:0 Мартин Щранцъл (44), 1:1 Сидни Сам (52), 2:1 Люк де Йонг (58), 2:2 Щефан Кислинг (60), 2:3 Андре Шюрле (64), 3:3 Патрик Херман (86)
09.02.13
16:30 ч.
Щутгарт - Вердер 1:4
0:1 Мехмет Екичи (34), 1:1 Ибрахима Траоре (50), 1:2 Аарон Хънт (61), 1:3 Мехмет Екичи (74), 1:4 Кевин де Бруйне (90+2)
19:30 ч.
Байерн (Мюнхен) - Шалке 04 (Евроспорт 2 България)
Баланс: 85 мача, 42 победи за Байерн (Мюнхен), 25 равенства, 18 победи за Шалке 04
10.02.13
16:30 ч.
Аугсбург - Майнц 05 (Евроспорт 2 България)
Баланс: 3 мача, 2 победи за Аугсбург, 1 победа за Майнц 05
10.02.13
18:30 ч.
Фрайбург - Фортуна (Дюселдорф) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 5 мача, 2 победи за Фортуна (Дюселдорф), 3 равенства

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК