Милан победи Киево с 1:0 като гост в мач от 30 кръг на Серия “А”. Четвъртият пореден успех на “росонерите”, които нямат загуба в първенството от началото на годината, изкачи тима на Масимилиано Алегри временно на второто място.

Единственият гол в мача беше реализиран от Рикардо Монтоливо в 26-ата минута, който се разписа при добавката на удар от фаул на Марио Балотели, париран от Кристиан Пуджони.

Киево завърши мача с 10 души, след като защитникът Дарио Даинели получи втори жълт картон в 78-ата минута за груб фаул срещу Балотели, който напредваше към вратата на домакините.

Милан излезе на второ място с 57 точки, една пред Наполи, който може да си върне позицията, ако не загуби от Торино. Лидер е Ювентус с 68 точки. Киево е 15-и с 35 точки, на девет пред зоната на изпадащите.

Лацио – Катания 2:1
0:1 Изко (50), 1:1 Легроталие (78-авт), 2:1 Кандрева (81-д)
30.03.13
16:00 ч.
Каляри – Фиорентина 2:1
1:0 Пинила (11), 2:0 Пинила (39-д), 2:1 Куардадо (73)
30.03.13
16:00 ч.
Интер – Ювентус 1:2
0:1 Куалярела (3), 1:1 Паласио (54), 1:2 Матри (60)
30.03.13
16:00 ч.
Парма – Пескара 3:0
1:0 Беналуане (18), 2:0 Палета (52), 3:0 Амаури (65)
Дженоа – Сиена 2:2
1:0 Бориело (6), 1:1 Емегара (44), 1:2 Розина (52-д), 2:2 Янкович (72)
Баланс: 119 мача, 33 победи за Торино, 51 равенства, 35 победи за Наполи

Заб.: Посоченият баланс е само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ