В мач от 29-ия кръг на Серия "А" Милан победи Емполи с минималното 1:0. След този успех тимът от Милано е на първата позиция в класирането с актив от 63 точки. Съперникът им в днешната среща е на 13-ото място с 32.

Още в 9-ата минута Алесандро Флоренци получи отличен пас и шутира към десния ъгъл на вратата, но вратарят на гостите се справи със ситуацията.  Все пак "росонерите" откриха резултата, след като Калулу прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на гостите в 19-ата минута.

Отново Флоренци стреля опасно в 36-ата минута, но топката мина встрани от вратата. До почивката и Оливие Жиру стреля опасно с глава, но отново вратарят на гостите действа добре.

През втората част Емполи започна да търси гол, за да изравни резултата. В 51-ата минута Журковски стреля, но вратарят спаси блестящо. До края на двубоя въпреки създадените положения двата тима не стигнаха до попадения и Милан спечели.