В мач от 29-ия кръг на Серия "А" Ювентус победи като гост Сампдория с 3:1. След този успех клубът от Торино е на 4-ото място в зона Шампионска лига с актив от 56 точки, а тимът от Генуа е на 16-ото място с 26.

Юве откри резултата след автогол на Йошида в 23-ата минута на двубоя, след като засече топката в собствената си врата. Домакините пропуснаха да изравнят след удар на Сенси, който остана очи в очи със стража на Юве, но вратарят спаси.

В 34-ата минута от дузпа Мората увеличи преднина на "старата госпожа". Превъзходството на Юве беше доста категорично през първата част.

През второто полувреме Самп намали изоставането си с гол в 84-ата минута, но точка на спора сложи Мората с втория си гол в двубоя.