Милан спря черната си серия и постигна трудна победа с 0:1 като гост на Сампдория в мач от 33-ия кръг на Серия "А". Отборът, който през тази седмица назначи Кристиан Броки за наставник, успя да вземе трите точки, след като не познаваше успеха в последните си пет срещи.

През целия двубой "росонерите" търсеха повече победата и създадоха добри положения пред противниковата врата. Гол на домакините пък бе отменен в 25-ата минута заради  засада. Със странична ножица Фернандо насочи топката към вратата, където Додо, който бе зад защитата на Милан, игра с нея преди да е преминала голлинията и съдията отмени попадението.

В 71-ата минута МИлан излезе напред след като Бонавентура нахлу отдясно в наказателното и пусна към Карлос Бака, който бе безкомпромисен – 0:1. Играчите на Сампдория протестираха бурно, че играта не бе спряна след опасно влизане срещу техен играч, а до края на срещата играта се изостри.

Милан е шести в класирането 52 точки, на седем от местата, даващи право за участие в европейските турнири.