В мач от 30-ия кръг на Серия "А" Милан победи Каляри като гост с минималкото 1:0. Победното попадение реализира Бенасер. След този успех "росонерите" са на първото място с 66 точки, а съперникът им е на 17-ото с 25.

Още в 7-ата минута Оливие Жиру пропусна чиста възможност от малкото наказателно поле, пращайки топката встрани от вратата. Шест минути по-късно упражнението беше повторено от Диас.

До почивката въпреки опитите на играчите на Милан да открият резултата, това не се случи.

В 52-ата минута удар на Тео Ернандес беше спасен с вещина от Краньо. Все пак в 60-ата минута Бенасер откри резултата, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата на Кяляри.

Домакините отвърнаха с опасен удар на Жоао Педро, но бранител застана на пътя на топката.

В 84-ата минута Калабрия пропусна да реши изхода от мача, но ударът попадна в обсега на Краньо, а бранител застана на пътя на топката при добавката на Жиру. В края на мача Паволети нацели напречната греда на вратата на Милан, но гол така и не падна. След края на мача част от футболистите се сдърпаха на терена, но в крайна сметка всичко утихна след около минута.