Милан се препъна на старта и завърши 1:1 при визитата на австрийския първенец Залцбург в първия им мач от група "Е" на Шампионската лига. В другата среща по-рано Динамо (Загреб) сензационно излъга Челси с 1:0 и оглавява временното класиране.

„Биковете“ поведоха с гол на швейцарския национал Ноа Окафор (28), който получи топката от Фернандо и по земя я прати в мрежата на Майк Менян.

След това играчите на Стефано Пиоли се вдигнаха и притиснаха домакините. Пет минути преди края на първата част превъзходството на „росонерите“ бе материализирано от Алексис Саелемакерс (40) след асистенция на Рафаел Леао.

Второто полувреме двата отбора не успяваха на открият пролуки в противниковата защита и положенията бяха малко. Домакините можеха да стигнат до успеха в края на мача, като в 88-ата минута Бенямин Шешко стреля силно от границата на наказателното поле, но топката мина покрай вратата. В добавеното време пък удар на Рафаел Леао от гостите прати топката в страничната греда.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ШАМПИОНСКАТА ЛИГА - ТУК!