Лидерът Милан успя да спаси точката у дома срещу Удинезе след драматично 4:4 в среща от 19-ия кръг в Серия “А”. Гостите от Удине поведоха с гол на Ди Натале в 35-ата минута. Гьокан Инлер отправи много силен удар, който срещна страничната греда, а при добавката Ди Натале вкара 12-ия си гол от началото на сезона за 0:1. Бразилецът Алешандре Пато възстанови статуквото в последните секунди на първата част, след като получи страхотен пас от Златан Ибрахимович и пред погледа на няколко защитници на Удинезе успя да вкара топката във вратата на Ханданович с техничен удар от няколко метра - 1:1.

След почивката Удинезе се развихри и дръпна 2 гола преднина, след като точни бяха Алеси Санчес, който в 53-ата минута изпревари Даниеле Бонера и много елегантно с глава прати топката в близкия ъгъл на Амелия, и Ди Натале в 66-ата минута, когато нападателят финтира много елегантно Бонера и с техничен удар не остави шансове на Амелия за 1:3. В заключителния четвърт част драмата стана пълна, след като първо Бенатиа си вкара автогол в 78-ата минута, след това и Пато със страхотен гол след пас на Антонио Касано възстанови равенството в 82-ата минута – 3:3. Това обаче не бе всичко, тъй като минута преди края на редовното време Денис отново изведе гостите напред за 3:4. Аржентинецът получи страхотен пас от Маурицио Исла и не срещна проблеми да вкара топката във вратата на Амелия от няколко метра. В добавеното врене звездата на “росонерите” Златан Ибрахимович от непосредствена близост с мощен удар оформи и крайното 4:4. Със спечелената точка Милан остана начело в класирането с актив от 40 точки, докато Удинезе се изкачи на осмата позиция с актив от 27 точки.

Голямата изненада на кръга обаче дойде на “Олимпико” в Рим, където Лацио загуби от аутсайдера Лече с 1:2. Гостите поведоха след автогол на уругвайския страж на “орлите” Муслера в 39-ата минута, но веднага след почивката в 47-ата минута Стефано Маури изравни за 1:1. До края на мача “лациалите” натиснаха и опитаха всичко по силите си, за да стигнат до крайния успех, но вместо да вкарат втори гол, те допуснаха такъв в собствената си врата. В 72-ата минута Гросмюлер донесе победата за гостите от Лече. След това поражение Лацио остава на второ място с 34 точки, но ще го загуби при победа на Наполи или Ювентус в мача помежду им тази вечер. С победата си пък Лече се изкачи до 18-ото място в подреждането с актив от 18 точки. /БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А" - 19 КРЪГ

От 9 януари (събота)
Сампдория - Рома 2:1
0:1 Мирко Вучинич (18), 1:1 Никола Поци (58-дузпа), 2:1 Стефано Губерти (84)

Бари - Болоня 0:2
0:1 Албин Екдал (39), 0:2 Марко ди Вайо (69)

Катания - Интер 1:2
1:0 Алехандро Гомес (71), 1:1 Естебан Камбиасо (75), 1:2 Естебан Камбиасо (79)

Чезена - Дженоа 0:0

Киево - Палермо 0:0

Фиорентина - Бреша 3:2
0:1 0:1 Алесандро Диаманти (30), 0:2 Николас Кордова (45), 1:2 Алберто Джилардино (72), 2:2 Марио Сантана (86), 3:2 Адем Ляич 88)

Лацио - Лече 1:2
0:1 Нестор Муслера (39-автогол), 1:1 Стефано Маури (47), 1:2 Карлос Гросмюлер (72)

Милан - Удинезе 4:4
0:1 Антонио ди Натале (45), 1:1 Алешандре Пато (45), 1:2 Алексис Санчес (53), 1:3 Антонио ди Натале (66),  2:3 Мехди Бенатиа (78-автогол), 3:3 Алешандре Пато (82), 3:4 Херман Денис (89), 4:4 Златан Ибрахимович (90)

Парма - Каляри 1:2
0:1 Роберт Акуафреска (22), 0:2 Роберт Акуафреска (32), 1:2 Себастиан Джовинко (53)

На 9 януари (събота) от 21:45 часа