Илиян Мицански игра за Корона (Киелце) при победта над Гурник (Лечна) с 2:1 в мача от 24-ия кръг на полската Суперлига.

Бившият нападател излезе титуляр и остана на терена до края на срещата. Илиян се разписа в предишните два мача на Корона.
Бастош Спишка откри за гостите в 50-ата минута. Испанската звезда на Гурник хави Ернендес обаче получи червен картон в 72-ата минута. В герой за домакините се превърна Яцек Хиелб, който вкара и двата гола за обрата (88, 90-дузпа). Именно Мицански бе фаулиран в наказателното поле за дузпата.

Цял мач за Корона пази и бившият вратар на Лудогорец Милан Борян. Като резерва на терена се появи и друг бивш футболист на разградчани - Даниел Абало. Испанецът влезе в игра в 59-ата минута на мястото на Мартин Чебула.

В класирането Корона е на 7-о място с 32 точки. Начело е Лехия (Гданск), където играе Симеон Славчев, с 46.