Българският нападател Илиян Мицански игра едно полувреме при домакинския успех на Карлсруе срещу Зандхаузен с 2:1 в среща от 22-ия кръг на Втора Бундеслига.

Мицански влезе на терена в последните секунди на първото полувреме на мястото на получилия контузия Коен ван дер Бийзен. Иначе всички голове в мача паднаха през втората част, а в 72-ата минута Мицански изкара червен картон на Флориан Хюбнер.

Доминик Пайц (51) откри резултата за домакините след подаване на Мануел Торес, а Роуен Хенингс (79-дузпа) вкара втори гол за Карлсруе, като нарушението за наказателния удар бе срещу Торес. Гостите върнаха едно попадение чрез Ники Адлер (86) с глава.

След тази победа "синьо-белите" се изкачиха на трето място с 36 точки. Гройтер Фюрт, Унион (Берлин) и Падерборн имат същия актив, като ги разделя единствено головата разлика.