Монако изхвърли Манчестър Сити от Шампионската лига и е на четвъртфинал! "Монегаските" опровергаха прогнозите на специалистите и заслужено ликуваха след 3:1 в мача-реванш от осминафиналите на турнира. Домакините имаха да наваксат пасива си от първия мач, в който загубиха с 3:5 на "Етихад".

„Монегаските“ започнаха агресивно и поведоха още в 8-ата минута. Килиан Мбемпе откри след пробив на Менди и подаване на Бернардо Силва, за да засече отблизо топката в мрежата за 1:0.

В 29-ата минута Монако покачи преднината си. Отново Менди проби отляво и центрира остро в пеналта. Там непокритият Фабиньо посрещна топката за 2:0.

След почивката „гражданите“ изравниха играта и погледнаха по-смело към вратата на Субашич. В 71-ата минута Лерой Сане успя да намали на 2:1. Бившата звезда на Шалке довкара избита от Субашич топка след силен шут от наказателното поле на Рахим Стърлинг.

Само 6 минути по-късно обаче домакините нанесоха трети удар над съперника. Лемар центрира от фаул в пеналта и Тиему Бакайоко с глава засече топката в мрежата за 3:1.

Монако за последно прескочи 1/8-финалите на турнира през 2015 година, когато елиминира английски съперник – Арсенал. Тимът от княжеството е без поражение в шест домакинства в надпреварата - 5 победи и 1 равенство. "Монегаските" имат 5 победи, 2 равенства и 2 загуби в домакинските си срещи с английски тимове.
В 5 от 6 случая Монако е елиминирал английски противници досега в евротурнирите.

За втори път от 7 случая "монегаските" навакват два гола след първия мач в елиминации. Това се случи и през сезон 2003/04 на 1/4-финал в Шампионската лига срещу Реал (Мадрид) - 2:4 в испанската столица и 3:1 в Монако.

Лошата форма на Ман Сити навън продължава. "Гражданите" спечелиха едно от предните си 7 гостуванията в европейските клубни турнири.

Пеп Гуардиола никога досега не беше отпадал на осминафиналите в Шампионската лига в седемте си случая като треньор.

МОНАКО - МАНЧЕСТЪР СИТИ 3:1

(3:5 в първата среща)
                                                                   1:0 Килиан Мбапе (8), 2:0 Фабиньо (29), 2:1 Лерой Сане (71), 3:1 Тиему Бакайоко (77)

Монако
, стадион "Луи II"
                                                                          Съдия: Джанлука Роки (Италия)

Монако: Субашич, Сидибе, Жемерсон, Раджи (70-Туре), Менди, Бернардо Силва, Бакайоко, Фабиньо, Льомар, Мбапе (81-Моутиньо), Жермен (90+1 - Дирар)
Старши треньор: Леонардо Жардим (Португалия)
Контузен: Габриел Боскилиа, Гуидо Карийо
Наказан: Камил Глик

Манчестър Сити: Кабайеро, Саня, Клиши (84-Ихеаначо), Стоунс, Коларов, Фернандиньо, Де Бройне; Давид Силва, Стърлинг,  Сане, Агуеро

Старши треньор: Хосеп Гуардиола (Испания)
Контузени: Габриел Жезус и Илкай Гюндоган
Баланс между двата отбора: 2 срещи, 1 победа за Манчестър Сити, 1 за Монако с г.р. 6:6