Монако продължи да държи второто място във Франция, след като победи у дома с 2:1 Олимпик (Марсилия) в мач от 34-ия кръг. Тимът на Леонардо Жардим извоюва успеха, след като загуби последните си две срещи за първенството. Така те задълбочиха кризата в противниците си, които не са побеждавали в последните си седем мача и са опасно близо до изпадащите.

Първото полувреме завърши без гол.

Бернардо Силва откри за домакините в 47-ата минута, след като проби през центара и с хубав удар от 30 метра прати топката в левия ъгъл.

В 75-ата минута Андреа Раги получи от корнер и от непосредствена близост направи резултата 2:0.

Преднината подейства успокително на монегаските и те допуснаха гол в продълженията, когато Мичи Бацуаи намали за крайното 2:1.

Монако е втори в класирането с 58 точки - с 2 повече преследвача Лион.

Олимпик е на 15-а позиция с 36 точки - на 6 от изпадащите.