Монако унижи гостуващия Олимпик (Марсилия) и го победи с 6:1 на стадион „Луи II” в среща от четвъртия кръг на френската Лига 1. Нападателят Килиан Мбапе, който е пред трансфер на ПСЖ, изгледа мача от резервната скамейка на домакините и бе освиркан от публиката.

„Монегаските” тотално надиграха марсилци, които инкасираха цели шест попадения и те бяха най-малкото, с което можеха да си тръгнат от Княжеството.

Оше във 2-ата минута полският защитник Камил Глик засече топката в мрежата след центриране на Тома Лемар и стана автор на най-бързия гол за сезона до момента. В 20-ата минута колумбийският голмайстор Радамел Фалкао удвои аванса на домакините, а в 34-ата минута направи резултата и класически след пас на Адама Диакаби, който също се разписа в 45-ата минута за 4:0.

След почивката Монако продължи да доминира и в 68-ата минута Джибрил Сидибе бе точен за 5:0. В 75-ата минута домакините допуснаха грешка в отбрана и Реми Кабела вкара почетния гол за гостите след подаване на Тувен. Четири минути след това Монако получи право да изпълни дузпа, а Фабиньо оформи крайния резултат - 6:1.

Така „монегаските” събраха пълен актив 12 точки и само заради по-лошата си голова разлика остават втори след лидера ПСЖ. Олимпик (Марсилия) е шести със 7 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ ВЪВ ФРЕНСКАТА ЛИГА 1 - ТУК!