Френският шампион Монако започна с трудна победа новия сезон. В откриващия двубой на първенството монегаските приеха Тулуза и надделяха с 3:2.

Гостите излязоха напред още в 6-ата минута, когато Зинедин Машак стреля от няколко метра и прати допката до лявата греда. Монако успя да изравни в средата на полувреме чрез Жемерсон, който скочи най-високо при центриране на Моутиньо от фаул и с глава вкара за 1:1.

В началото на втората част Анди Делор получи отличен пас от Дурмаз и с хубав удар отново изведе Тулуза напред. Монако се нуждаеше само от 8 минути, за да стигне отново до равенство. Жорже намери отлично Фалкао, който надскочи бранител и вкара за 2:2.

Пълният обрат дойде в 70-ата минута, когато Камил Глик отново с глава оформи крайното 3:2 в полза на шампионите.