ПСЖ и Монако завършиха 1:1 в супердербито на френската Лига 1, което противопостави двата големи фаворита за титлата. Тимът от Княжеството, който този сезон се завърна в елита, продължава да има аванс от 2 точки пред шампионите на върха в класирането.

Попаденията в сблъсъка на "Парк де Пренс" реализираха Златан Ибрахимович и Радамел Фалкао. Шведът и Единсон Кавани обаче направиха доста пропуски, които лишиха домакините от победата и възможността да оглавят таблицата.

Ибрахимович изведе парижани напред в резултата още в 5-ата минута, когато засече подаване на Максуел - 1:0.

Домакините обаче трябваше да извършат принудителна смяна десет минути по-късно, когато Тиаго Силва получи травма. В 20-ата Радамел Фалкао изравни след центриране на Жоао Моутиньо.

Двамата голмайстори имаха отлични възможности да осигурят трите точки за тимовете си, но и Фалкао, и Ибрахимович нямаха късмет пред гола.

Така Монако запази преднината си от две точки и продължава да оглавява подреждането, като по всичко изглежда, че парижани и тимът от Княжеството ще водят люта битка за титлата в Лига 1.

Франция, Лига 1 - 6 кръг
Сент Етиен – Тулуза 1:2
Бастия – Марсилия 0:0
Евиан Тоньон – Монпелие 2:2
Реймс – Гингам 1:1
Рен – Аячо 2:0
Сошо – лил 0:2
Лориен – Бордо 3:3