Шалке 04 загуби у дома от Борусия (Мьонхенгладбах) с 0:1 в последна среща от 32-ия кръг на германската Бундеслига. С успеха „жребците” възродиха надеждите си за четвъртото място, което дава право на участие в Шампионската лига.

През първото полувреме гостите имаха две добри положения за гол и успяха да реализират едно от тях в 35-ата минута, когато Рафаел центрира и топката достигна до Патрик Херман, който със страхотен удар почти от границата на наказателното поле вкара за 0:1. Домакините така и не намериха мотивация да отвърнат на удара и резултатът остана непроменен до края на мача.

След победата си „жребците” остават на шесто място, но вече с 52 точки и само на 3 пункта от четвъртия Байер (Леверкузен). Шалке 04 е твърдо на трета позиция с 58 точки.

Байерн - Вердер 5:2
0:1 Теодор Гебреселасие (10), 1:1 Франк Рибери (20), 1:2 Аарън Хънт (36), 2:2 Клаудио Писаро (53), 3:2 Клаудио Писаро (57), 4:2 Бастиан Швайнщайгер (61), 5:2 Ариен Робен (74)
26.04.14
15:30 ч.
Волфсбург - Фрайбург 2:2
1:0 Иван Перишич (3), 1:1 Адмир Мехмеди (61), 2:1 Иван Перишич (70), 2:2 Марко Терацино (83)
26.04.14
15:30 ч.
Хофенхайм - Айнтрахт (Франкфурт) 0:0
26.04.14
15:30 ч.
Майнц - Нюрнберг 2:0
1:0 Шинджи Оказаки (30), 2:0 Кристоф Моритц (44)
26.04.14
15:30 ч.
Херта - Айнтрахт (Брауншвайг) 2:0
1:0 Антъни Бруукс (61), 2:0 Сами Алагуи (77)
26.04.14
19:30 ч.
Байер (Леверкузен) - Борусия (Дортмунд) 2:2
1:0 Ларс Бендер (7), 1:1 Оливер Кирх (29), 2:1 Гонсало Кастро (35), 2:2 Марко Ройс (39-дузпа)
27.04.14
16:30 ч.
Аугсбург - Хамбургер 3:1
1:0 Халил Алтънтоп (6), 2:0 Халил Алтънтоп (32), 3:0 Андре Хан (42), 3:1 Хайко Вестерман (44)