Испания почна с победа на Евро 2013 за младежи до 21 години. Ла фурия победи Русия с 1:0 в мач от група "Б" на турнира. В герой на мача се превърна Алваро Мората. Селекционерът на испанците Хулен Лопетеги беше оставил нападателя на Реал (Мадрид) на резервната скамейка, но го пусна в 63-ата минута в игра на мястото на разочаровалия Муниянин. Само 8 минути преди края на срещата Мората простреля вратаря на руснаците Николай Заболотни и донесе трите точки за Испания.

В другия мач от групата Холандия драматично надви Германия с 3:2. Махер (24) и Вайналдум (38) дадоха комфортна преднина на "лалетата". Бундестимът обаче не се предаде. Руси от дузпа намали секунди след почивката, а Холтби в 84-ата минута успя да изравни. Буквално в една от последните атаки в мача Лерой Фер донесе победата на Холандия с 3:2.