Българският национал Димо Кръстев и Примаверата на Фиорентина загубиха с 1:2 гостуването си на връстниците си от Рома в двубой от 30-ия кръг на шампионата Примавера 1.

20-годишният талант, родом от Бургас, игра след почивката, но не успя да помогне на своя тим да стигне до победата.

Мачът се игра на тренировъчната база на Рома и беше изгледан от треньора на първия отбор на „вълците“ Жозе Моуриньо. Специалния обеща да гледа младите таланти на клуба след поражението на „Олимпико“ с 0:2 от Интер в съботния ден.

Фиорентина е на четвъртото място в Примавера 1 с актив от 51 точки, колкото има и Рома.

Българско участие имаше и в срещата Аталанта (19) - Каляри (19), спечелен от домакините с 3:2. Титуляри за гостите бяха двама българи - вратарят Велизар-Илия Илиев (17 г.) и Иван Сулев (16 г.)