Воденият от Станимир Стоилов Анортозис се изкачи начело в кипърското първенство след третия кръг. Тимът победи с 1:0 при гостуването си Еносис Паралимни. Успехът дойде много трудно, като в 50-ата минута домакините останаха с човек по-малко, а в 69-ата Боян Марковски си отбеляза автогол. Станислав Ангелов беше титуляр и игра цял мач за Анортозис, а Маркиньос се появи като резерва в 79-ата минута.

По-важен за изкачването на Стоилов и Анортозис на върха в класирането се оказа изходът от дербито в челото между АЕЛ Лимасол и Омония Никозия. Двубоят не завърши. На почивката арбитърът прецени да прекрати двубоя заради фенските изцепки. Двете агитки се спречкаха с полицията, както и помежду си, засипаха терена с димки и бомбички./БЛИЦ