Астана се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Казахстан. Воденият от Станимир Стоилов тим елиминира Каспий на осминафиналите с 1:0. Единственото попадение реализира Нусербайев в добавеното време на двубоя. Станимир Стоилов даде почивка на голяма част от титулярите, сред които Каняс, Максимович, Деспотович и Твумаси. В последните минути Мъри пусна Деспотович, Мужиков и Нусербайев, който вкара гола.

На 1 май (неделя) Астана приема в 12:00 часа Кайрат. Именно Кайрат се превърна в основен противник на Астана от есента насам. Кайрат спечели Купата на Казахстан през ноември миналата година след успех над Астана на финала с 2:1. През март Кайрат би Астана и за Суперкупата. В момента Астана е лидер с 19 точки от шест победи и един равен. Иртиш с треньор Димитър Димитров-Херо е втори със 17 точки./БЛИЦ СПОРТ