Лудогорец се класира за основната схема на Лига Европа, след като спечели с 2:1 и реванша в плейофа срещу Петрокуб на стадион „Зимбру“ в Кишинев.

Българският шампион направи обрат в развоя на двубоя с голове през второто полувреме дело на Спас Делев и Рик Джонатан. Молдвоците поведоха в резултата с гол на Владимир Амброс през първото полувреме. Домакините завършиха мача с човек по-малко, след като в 57-ата минута защитникът Мудрак бе изгонен за бързи два жълти картона, които получи в рамките на няколко секунди.

Лудогорец разви добра атака в 5-ата минута. Кайо Видал получи добър пас и навлезе в наказателното поле на домакините, след което стреля, но неточно в аут.

Пет минути по-късно Руан Круз отправи много опасен удар, но Силвиу Смаленеа плонжира и изби в корнер.

Пред Кайо Видал се откри добра възможност в 12-ата минута, но бразилецът стреля неточно в аут. Две минути по-късно Видал отправи нов удар, но Смаленеа внимаваше и спаси.

Дан Пушкаш имаше малко повече пространство пред себе си в 15-ата минута и шутира, но неточно встрани от вратата на Серджио Падт.

Сон пропусна изключително добра възможност да вкара в 21-ата минута. Испанският футболист открадна топката от Йон Борс, след което излезе сам срещу Силвиу Смаленеа, но вратарят на Петрокуб успя да се намеси и да спаси удара му.

Петрокуб поведе с 1:0 в 28-ата минута. Михаил Лупан подаде много добър пас към Владимир Амброс, който бе изпуснат в наказателното поле на Лудогорец и прати топката във вратата на Серджио Падт, въпреки опитите на играчите на българския шампион да изчистят топката от голлинията.

Петрокуб пропусна много добра възможност да вкара втори гол в 39-ата минута. След центриране в наказателното поле на Лудогорец, Михаил Платика бе изпусна и стреля с глава, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Серджио Падт.

Три минути по-късно Руан Круз отправи опасен удар от средна дистанция, но Смаленеа внимаваше и спаси.

В 47-ата минута Рик Джонатан имаше добра възможност, но ударът му бе отразен от Смаленеа.

Пет минути по-късно Владимир Амброс получи дълъг пас зад гърба на отбраната на Лудогорец. Той стреля от малък ъгъл, но Падт се намеси и спаси.

Петрокуб организира опасна контраатака в 56-ата минута. Топката стигна до Пушкаш, който стреля опасно, но Падт се намеси и боксира.

Петрокуб остана с човек по-малко в 57-ата минута, след като Мудрак бе изгонен набързо за два жълти картона. Той първо получи жълт картон за нарушението, което извърши срещу Рик Джонатан. След това Мудрак изръкопляска на съдията и за това свое действие бе изгонен за втори жълт картон от рефера Саша Стегеман.

Пред Агибу Камара се откри добра възможност в 69-ата минута, но след удара му топката рикошира във футболист на Петрокуб и излезе в корнер.

Лудогорец успя да изравни резултата в 75-ата минута. Йон Борс допусна много груба грешка и подари топката на Спас Делев, който бе изведен сам срещу Смаленеа и не сбърка да вкара за 1:1.

Лудогорец бе много близо до това да осъществи пълен обрат в мача в 85-ата минута. Тодор Неделев центрира от корнер в наказателното поле на домакините, топката бе избита, но попадна точно на крака на Спас Делев, който стреля без подготовка от въздуха, а след това кълбото срещна напречната греда на вратата на Смаленеа.

Лудогорец осъществи пълен обрат в третата минута на добавеното време на срещата. Рик Джонатан вкара много красив гол. Бразилецът с удар от средно разстояние прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Смаленеа.

ПЕТРОКУБ - ЛУДОГОРЕЦ 1:2 (общ резултат 1:6)

1:0 Владимир Амброс (27)
1:1 Спас Делев (75)
1:2 Рик Джонатан (90+3)

Най-интересното по минути:

1 - Начало на мача. Двубоят започна с минута мълчание в памет на починалия преди няколко дни легендарен треньор Свен-Йоран Ериксон
21 - Сон пропусна изключително добра възможност. Испанският футболист открадна топката от Йон Борс, след което излезе сам срещу Силвиу Смаленеа, но вратарят на Петрокуб успя да се намеси и да спаси удара му.
28 - ГОЛ ЗА ПЕТРОКУБ! Михаил Лупан изведе със страхотен пас Владимир Амброс, който бе изпуснат в наказателното поле на Лудогорец и прати топката във вратата на Серджио Падт, въпреки опитите на играчите на българския шампион да изчистят топката от голлинията.
39 - След центриране в наказателното поле на Лудогорец, Михаил Платика бе изпусна и стреля с глава, но встрани от вратата.
45 - Край на първата част

-----------------------------

46 - Начало на второто полувреме

57 - ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ПЕТРОКУБ. Мудрак бе изгонен набързо за два жълти картона. Първо получи жълт картон за фаул срещу срещу Рик Джонатан, след което изръкопляска на съдията и за това бе изгонен за втори жълт картон.
75 -
ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Йон Борс допусна много груба грешка и подари топката на Спас Делев, който бе изведен сам срещу Смаленеа и не сбърка да вкара за 1:1.
85 - Тодор Неделев центрира от корнер в наказателното поле. Топката бе избита, но попадна точно на крака на Делев, който стреля без подготовка от въздуха и нацели горната греда.
90+3 - ВТОРИ ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! С удар от средно разстояние Рик Джонатан прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Смаленеа.
90+3 - Край на мача и Лудогорец се класира за основната схема на турнира!

ПЕТРОКУБ: 1. Силвиу Смаленеа – 90. Йон Джордан, 4. Мудрак, 66. Йон Борс – 11. Серджиу Платика (72 - 6. Бубакар Диало), 19. Михаил Платика, 39. Теодор Лунгу (78 - 94. Корнелиу Котогой), 30. Василие Йордан, 37. Дан Пушкаш (77 - 10. Константин Санду) – 23. Михаил Лупан (72 - 22. Марин Корунту), 9. Владимир Амброс (к) (62 - 8. Думитру Демиан)
Резерви:  31. Виктор Додон, 32. Думитру Ковал – 5. Жилберт Джангма Нар, 6. Бубакар Диало, 8. Думитру Демиан, 10. Константин Санду, 22. Марин Корунту, 71. Думитру Бивол, 94. Корнелиу Котогой
Треньор:  Андрей Мартин

ЛУДОГОРЕЦ:  1. Серджио Падт – 16. Аслак Фон Витри, 15. Едвин Куртулуш, 4. Диниш Алмейда, 17. Сон – 30. Педро Нареси (82 - 8. Тодор Неделев), 6. Якуб Пьотровски (к) (76 - 82. Иван Йорданов), 20. Агибу Камара (76 - 23. Дерой Дуарте) – 11. Кайо Вида (68 - 90. Спас Делев), 12. Руан Круз (68 - 9. Квадво Дуа), 7. Рик Джонатан
Резерви: 39. Хендрик Бонман, 67. Дамян Христов, 14. Дени Групер, 24. Оливие Вердон, 23. Дерой Дуарте, 90. Спас Делев, 8. Тодор Неделев, 18. Ивайло Чочев, 82. Иван Йорданов, 19. Георги Русев, 9. Квадво Дуа
Треньор: Захари Сираков