Всичко за Евро 2024 с БЛИЦ – ТУК!

Румъния победи Украйна с 3:0 в Мюнхен в първа среща от група Е на Евро 2024.

Първият удар в рамката на една от двете врати дойде в 8-ата минута, но Флоринел Коман не успя да преодолее Андрий Лунин. В следващите минути играта се пренесе в центъра на терена, а положения пред двете врати липсваха.

Румъния поведе с 1:0 с гол на Николай Станчу, който изстреля топката със 116 км/ч от границата на наказателното поле.

Украйна показа зъби с хубав удар на Мудрик, но и румънците могат да съжаляват, че не удвоиха аванса си до края на полувремето. Денис Ман пропусна от добра позиция, а голмайсторът Станчу удари греда след корнер.

Минути след почивката Румъния стигна до втори гол. Разван Марин посрещна отбита топка пред наказателното поле и разстреля Лунин за 2:0.

Само четири минути по-късно Румъния нанесе трети удар. Денис Драгуш се възползва от остро подаване в наказателното поле и подложи крак, за да прати топката във вратата на съперника за 3:0.

Четвърт час преди края Украйна беше близо до почетен гол след хубав изстрел на Георгий Судаков, но вратарят на Румъния се намеси. Михайло Мудрик също можеше да се разпише в 84-ата минута, но прати топката на сантиметри от целта.

В продължението на срещата Роман Йеремчук прати топката в напречната греда след опит за прехвърлящ удар.

Румъния повежда в група "Е" с три точки, докато Украйна е без актив. Другите два отбора в групата Белгия и Словакия играят от 19:00 часа наше време днес.

РУМЪНИЯ - УКРАЙНА 3:0
1:0 Николае Станчу (30'), 2:0 Разван Марин (53'), 3:0 Денис Драгуш (57')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
8' Първи точен удар в мача! Флоринел Коман шутира от границата на наказателното поле, но Лулин се справи.
22' Шанс за Украйна! Артьом Добвик шутира от дистанция, но над вратата.
30'  ГОООООЛ за Румъния! Вратарят на Украйна сбърка при изчистването на топката, тя попадна у играч на Румъния, който я подаде на Николае Станчу, а той с бомбен удар от границата на наказателното поле се разписа за 1:0.
37' Михайло Мудрик отправи хубав удар към вратата на Румъния, но не намери целта.
40' Денис Ман опита техничен удар от дистанция, но топката премина близо до десния ъгъл на Лунин.
40'  ГРЕДА! Николае Станчу опита да вкара директно от корнер, но топката падна върху напречната греда.
45+2' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
53'  ГОООООЛ за Румъния! Разван Марин се разписа във вратата на Украйна с бомбен удар от дистанция.
57'  ГООООЛ за Румъния! Денис Ман центрира остро в наказателното поле, а Денис Драгуш подложи крак и насочи топката във вратата на Украйна за 3:0.
73' Румънски фен нахлу на терена и поздрави автора на първия гол в мача Николае Станчу!
77' Хубав удар на Георгий Судаков към румънската врата, но Флорин Ница спаси.
84' Нов шанс за Украйна! Мудрик стреля, но топката премина на сантиметри от горния десен ъгъл.
90+2'  ГРЕДА за Украйна! Роман Йеремчук опита прехвърлящ удар, но топката "кацна" на напречната греда!
90+4' Край на мача.

RomaniaРУМЪНИЯ: 1. Флорин Ница – 2. Андрей Рациу, 3. Раду Дръгушин, 15. Андрей Бурчъ, 11. Никушор Банку - 6. Мариус Марин (75' 4. Адриан Рус)  - 20. Денис Ман (62'  10. Янис Хаджи), 18. Разван Марин  , 21. Николае Станчу (К)  (86' 24. Богдан Раковицан) , 17. Флоринел Коман (62' 13. Валентин Михъйла) – 19. Денис Драгуш  (75' 9. Джордже Пушкаш)
Резерви: 12. Орацио Молдован, 16. Щефан Търновану, 5. Йонуц Неделчяру, 7. Денис Алибек, 8. Александру Чикълдъу, 14. Дариус Олару, 22. Василе Могош, 23. Деян Сореску, 25. Даниел Бърлигя, 26. Адриан Шут
Треньор: Едуард Йорданеску

UkraineУКРАЙНА: 23. Андрий Лунин – 2. Юким Конопля  (72' 24. Олександър Тимчик) , 13. Илия Забарний, 22. Микола Матвиенко, 17. Олександър Зинченко – Тарас Степаненко (К) (62'  18. Володимир Бражко), 19. Микола Шапаренко (62'  9. Роман Йеремчук)– 15. Виктор Циганков (62' 7. Андрий Ярмоленко) , 14. Георгий Судаков (83' 8. Руслан Малиновский) , 10. Михайло Мудрик – 11. Артьом Довбик
Резерви: 1. Георги Бушчан, 12. Анатолий Трубин, 3. Олександър Сваток, 4. Максим Таловиеров, 5. Серхий Сидорчук, , 16. Виталий Миколенко, 20. Олександър Зубков, 21. Валерий Бондар, 25. Владислав Ванат, 26. Богдан Михайличенко
Треньор: Серхий Ребров

Съдия: Глен Ниберг (Швеция)
Стадион: "Алианц Арена", Мюнхен
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР