Набеденият неправомерно за канибализъм защитник на Челси Бранислав Иванович логично не получи наказание. Сърбинът получи червен картон за действия срещу Джеймс Маккарти при победата на „сините” с 1:0 над Евертън в мач от Висшата лига в сряда вечер. В 88-ата минута той тръгна да озаптява Маккарти, притисна здраво с ръце съперника си и съвсем леко опря главата си в неговата, след което получи втори жълт и съответно червен картон. Английските журналисти видяха действия, наподобявали ухапване по гърба, а това накара накара мнозина да изгледат по-внимателно "инцидента".

Тричленно жури от бивши елитни рефери прецениха, че действията на Бранислав Иванович не са заслужавали червен картон и Футболната асоциация (ФА) не наложи наказание на бранителя. И двата клуба обаче отнесоха санкции за това, че не са наложили съответния контрол върху играчите си при сблъсъците в последните минути на двубоя. Челси и Евертън може да обжалват решението до 17 февруари.