Капитанът на Ливърпул Стивън Джерард получи наказание за три мача заради червения картон, който получи в дербито срещу Манчестър Юнайтед, загубено от мърсисайдци с 1:2 на "Анфийлд" в края на миналата седмица.

Джерард влезе в игра на почивката и веднага фаулира грубо играч на гостите. Така 34-годишният халф бе изгонен след по-малко от минута на терена и ще пропусне мачовете на Ливърпул срещу Арсенал, Нюкасъл и Хъл Сити.

Защитникът Мартин Шкъртел също ще пропусне въпросните три сблъсъка на мърсисайдци, след като бе санкциониран за настъпване на вратаря на Манчестър Юнайтед Давид де Хеа. Словашкият национал не получи дори жълт картон от съдията, но дисциплинарната комисия на Футболната асоциация (ФА) в Англия е преразгледала случая с помощта на видеоматериал.