Манчестър Юнайтед победи Ливърпул с 2:1 като гост в битката за четвъртото място в английската Висша лига в 30-ия кръг на първенството.

Двубоят се игра пред малко над 44 хиляди зрители на "Анфилд", сред които британската легенда сър Боби Чарлтън, както и Краля на футбола Пеле.

Домакините от Ливърпул излязоха на терена без Стивън Джерард и Марио Балотели, а Юнайтед бе без Анхел Ди Мария и Радамел Фалкао, но и четиримата се появиха в игра през втората част.

Двубоят започна с по-активна игра на гостите от Манчестър и въпреки липсата на чисти голови положения, "червените дяволи" имаха инициативата в първите десетина минути. Хуан Мата материализира по-добрата им игра в 14-ата минута на двубоя след контраатака и хубав пас на Андер Ерера.

След 35-ата минута Ливърпул започна по-често да се задържа пред вратата на Манчестър Юнайтед, а импулс в играта на "мърсисайдци" даде пропускът на Адам Лалана, получил подаване от Даниел Стъридж, но от 10 метра стреля покрай гредата.

До края на полувремето липсваха други по-интересни положения и двата тима се оттеглиха на почивка при 1:0 за гостите.

Ливърпул можеше да стигне до равенството в 55-ата минута, когато Филипе Коутиньо стреля отдалеч, но топката премина на сантиметри от напречната греда.

Минута по-късно Манчестър Юнайтед удари "мърсисайдци" с второ гол. Попадението отново бе дело на Хуан Мата, а испанецът се разписа след красив ножичен удар и центриране на Анхел Ди Мария.

Интригата в мача се върна в 69-ата минута, когато Стъридж се възползва от пас на Коутиньо и преодоля Давид Де Хеа с удар в близкия ъгъл. До края на мача домакините не успяха да зарадват феновете си с още един гол и загубиха дербито с 1:2 и записаха първа загуба за тази година в първенството.

Победата на "червените дяволи" можеше да е по-изразителна, ако неуспяващият да вкара на Ливърпул на "Анфилд" вече 10 години Уейн Рууни пропусна дузпа.

Манчестър Юнайтед дръпна с 5 точки на Ливърпул и заема четвъртата позиция в класирането на английската Висша лига с 59 точки, само на две зад втория Манчестър Сити.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 30 КРЪГ
21.03.15
14:45 ч.
Манчестър Сити – Уест Бромич 3:0
1:0 Вилфред Бони (27), 2:0 Фернандо (40), 3:0 Давид Силва (77)
Нюкасъл – Арсенал 1:2
0:1 Оливие Жиру (24), 0:2 Оливие Жиру (28), 1:2 Муса Сисоко (48)
21.03.15
17:00 ч.
Саутхемптън – Бърнли 2:0
1:0 Шейн Лонг (37), 2:0 Джейсън Шекуел (58-автогол)
21.03.15
17:00 ч.
Сток Сити – Кристъл Палас 1:2
1:0 Маме Бирам Диуф (14), 1:1 Глен Мъри (41-дузпа), 1:2 Уилфред Заха (45)
21.03.15
17:00 ч.
Тотнъм – Лестър 4:3
1:0 Хари Кейн (6), 2:0 Хари Кейн (13), 2:1 Жереми Варди (38), 2:2 Уес Морган (50), 3:2 Хари Кейн (64-дузпа), 4:2 Джеф Шлуп (85-автогол), 4:3 Дейвид Нъджънт (90)