Ръководството на Серия А присъди служебна загуба на Рома в мача от първия кръг срещу Верона. Срещата  завърши при резултат 0: 0, но впоследствие стана, че столичани са използвали нередовен футболист.

Наказанието идва заради Амаду Диавара, който в 89-ата минута беше заменен от Гонсало Вияр. Той е бил картотекиран преди началото на сезона като част от играчите под 22 години. Бившият халф на Наполи обаче навърши 23 години на 17 юли.

В Серия „А“ вече има подобен прецедент. През август 2016 г. Сасуоло получи служебна загуба, въпреки че победи Пескара с 2:1. Поводът беше включването в игра на новото попълнение Антонио Рагуса в последните 20 минути на мача, но не е бил заявен в официалния състав на „черно-зелените“ пред футболната лига.