Нападателят на Манчестър Юнайтед Маркъс Рашфорд влезе в историята на Шампионската лига. 22-годишният английски национал стана автор на най-бързия хеттрик в турнира, вкаран от резерва.

Рашфорд се разписа три пъти при победата на „червените дяволи“ с 5:0 над РазенБалшпорт (Лайпциг), а попаденията му паднаха за период от 27 минути. До момента най-бързият хеттрик в Шампионската лига, реализиран от резерва, беше дело на Килиан Мбапе за 38 минути.

Само петима са футболистите в историята на турнира, вкарвали по три гола в мач, който са започнали на резервната скамейка.

Освен това Маркъс Рашфорд стана едва вторият играч в историята на Манчестър Юнайтед, разписал се три пъти в мач, който е започнал на пейката. Другият е Оле Гунар Солскяер, който в момента е мениджър на „червените дяволи“.