Наполи детронира актуалния носител на трофея Интер след домакинска победа с 2:0 и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Италия.

През първото полувреме домакините бяха по-активни, докато „нерадзурите” доста рядко поглеждаха към противниковата врата. И двата тима обаче така и не успяха да си отбележат гол. След почивката в 49-ата Тиаго Мота извърши нарушение в собственото си наказателно поле и домакините получиха право да изпълнят дузпа, реализирана хладнокръвно от Единсон Кавани за 1:0. Гостите се втурнаха в атака да търсят изравнителен гол, но така и създадоха голово положение пред вратата на Морган Де Сантис. В последната 90-а минута Единсон Кавани отново попадна в прегръдките на своите съотборници, след като вкара втория си гол в мача и оформи крайното 2:0, с което и класира Наполи в следващия етап.

На полуфиналите Наполи ще се срещне с отбора на Сиена, отстранил Киево след минимална победа с 1:0 като гост.