Рома изненадващо допусна първо домакинско поражение от началото на сезона, след като загуби на „Олимпико” от Наполи с 0:2 в среща от 25-ия кръг на Серия „А”. В герой за "небесносините" се превърна Едисон Кавани, който отбеляза и двете попадения.

Срещата не започна добре за „римските вълци”, които бяха доста неуверени заради липсата на наказаните двама централни бранители Филип Мексес и Николас Бурдисо, които бяха заместени от резервите Жуан и Марко Касети.

В 28-ата минута стражът на домакините Жулио Серджо отрази с вещина изстрел на Гаргано от пряк свободен удар. „Вълците” рядко застрашаваха вратата на гостите, пазена от Морган де Санктис и до края на първата част попадения така и не паднаха.

Веднага след почивката в 50-ата минута Наполи поведе в резултата от дузпа. Лавеци изведе на чудесна позиция Марек Хамшик, който бе спънат от Жуан в наказателното поле и последва дузпа, реализирана хладнокръвно от Едисон Кавани откри - 0:1. Това бе 19-и гол за нападателя в Серия "А" от началото на сезона.

В 66-ата минута Марко Касети си отбеляза автогол, но късмет за Рома бе, че в този момент бе отсъдена засада на Сунига, центрирал топката преди попадението.

Рома се опита да натисне съперника и да стигне до равенството. В 75-ата минута Жереми Менес стреля опасно в десния ъгъл на вратата, но Морган де Санктис се намеси отлично и запази мрежата си суха. Минута по-късно пък Езикел Лавеци се измъкна от засадата и излезе сам срещу стража на домакините Жулио Серджо, който изби с крак топката.

В 83-ата минута всичко в мача свърши, след като Едисон Кавани засече на метър от гол линията едно центриране на капитана Канаваро и прати топката в мрежата за крайното 0:2.

Със спечелените три точки Наполи намали преднината на Милан на върха на само три точки и продължава да мечтае за спечелване на Скудетото. След загубата Рома остана на седмо място във временното класиране с актив от 39 точки. /БЛИЦ