Наполи победи у дома Торино с 2:1 в последната среща от 18-ия кръг на италианската Серия „А” и се върна на третото място във временното класиране, изоставайки само на точка от лидера Интер.

Лоренцо Инсиние (16) получи пас от Хосе Кайехон и прехвърли вратаря на гостите Даниеле Падели с техничен удар от далечна дистанция, за да материализира домакинския натиск на стадион "Сан Паоло". Малко след това Торино получи дузпа за нарушение на Фаузи Гулам срещу Бруно Перес, а Фабио Куалярела (21-дузпа) изравни за 1:1.

Домакините отново поведоха малко преди края на първата част с гол на Марек Хамшик (41), който получи извеждащо подаване от Лоренци Инсиние.

След почивката треньорите и на двата отбора бяха изгонени на трибуните заради бурни реакции срещу съдийски отсъждания, а съперниците не успяха да реализират други попадения.

С успеха си Наполи събра 38 точки и отново е на трето място, изоставайки на една точка от лидера Интер. Торино е на 14-а позиция с 22 точки.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 18 КРЪГ
05.01.16
21:45 ч.
Дженоа – Сампдория 2:3
0:1 Роберто Сориано (18), 0:2 Едер (39), 0:3 Роберто Сориано (49), 1:3 Леонардо Паволети (69), 2:3 Леонардо Паволети (81)
06.01.16
13:30 ч.
Удинезе – Аталанта 2:1
1:0 Сирил Теро (23), 2:0 Стипе Перица (45+2), 2:1 Марко д'Алесандро (75)
06.01.16
16:00 ч.
Киево – Рома 3:3
0:1 Умар (7), 0:2 Флоренци (37), 1:2 Палоши (44), 2:2 Дайнели (58), 2:3 Фалке (71), 3:3 Пепе (85)