Наполи победи Лацио с 5:2 в изключително вълнуващ сблъсък между двата тима от 32-ия кръг на Серия "А". Срещата на "Диего Армандо Марадона" бе с огромен заряд, тъй като противопостави два от основните претенденти за топ 4. Затова и успехът на домакините е с двойна цена.

Възпитаниците на Дженаро Гатузо поведоха с четири гола след точни изстрели на Лоренцо Инсиние в 7-ата минута от дузпа и в 53-ата минута, Матео Политано в 12-ата и Дрис Мертенс в 65-ата минута.

"Орлите" пък успяха да направят поражението си по-почетно, като върнаха две попадения чрез Чиро Имобиле в 65-ата и Сергей Милинкович-Савич в 75-ата минута.

В 80-ата минута обаче Виктор Осимен прибави пети гол в актива на неаполитанците.

С тази победа Наполи събра 63 точки и се намира на 5-ото място в класирането. Лацио пък остава на 6-ата позиция с 58 спечелени точки, но и с мач по-малко.