Наполи победи Лацио с 4:2 като гост в последен мач от 14-ия кръг на Серия “А” на Италия. Срещата на “Олимпико” премина при почти пълно надмощие на южняците. С този успех тимът на Рафа Бенитес събра 31 точки и намали преднината на лидерите Ювентус (37) и Рома (34).

Гонсало Игуаин откри за гостите в 24-ата минута, след като се възползва от асистенция на Инлер. Халфът на Наполи Валон Бехрами обаче изравни резултата с автогол секунди по-късно. Доминацията на южняците придължи и след почивката. В 50-ата минута Горан Пандев простреля вратаря на домакините Федерико Маркети за 1:2. Македонецът после пък асистира на Игуаин за третото попадение, което реши всичко в 72-ата минута. Силите на "орлите" стигнаха само за това да направят поражението си малко по-почетно. В 88-ата минута остана време за резервата Балде Кейта да намали на 2:3. В последните секунди на мача Хосе Кайехон довърши Лацио с четвърти гол и фиксира крайното 2:4.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 14 КРЪГ
30.11.13
19:00 ч.
Парма – Болоня 1:1
0:1 Панагиотис Коне (10), 1:1 Антонио Касано (23)
30.11.13
21:45 ч.
Дженоа – Торино 1:1
0:1 Омар Ел Кадури (7), 1:1 Давиде Биондини (69)
01.12.13
13:30 ч.
Катания – Милан 1:3
1:0 Лукас Кастро (13), 1:1 Рикардо Монтоливо (19), 1:2 Марио Балотели (61), 1:3 Рикардо Кака (81)
01.12.13
16:00 ч.
Аталанта – Рома 1:1
1:0 Давиде Бривио (51), 1:1 Кевин Строотман (90)
01.12.13
16:00 ч.
Каляри – Сасуоло 2:2
0:1 Лино Мардзорати (13), 0:2 Симоне Дзадза (20), 1:2 Нене (73), 2:2 Марко Сау (87)
01.12.13
16:00 ч.
Киево – Ливорно 3:0
1:0 Лука Риджони (30), 2:0 Сирил Теро (56), 3:0 Алберто Палоски (79)
Фиорентина – Верона 4:3
1:0 Борха Валеро (5), 1:1 Ромуло (6), 1:2 Хуан Итурбе (13), 2:2 Борха Валеро (14), 3:2 Хуан Варгас (43), 4:2 Джузепе Роси (54-дузпа), 4:3 Жоржиньо (72)
02.12.13
22:00 ч.
Лацио – Наполи 2:4
0:1 Гонсало Игуаин (24), 1:1 Валон Бехрами (25-автогол), 1:2 Горан Пандев (50), 1:3 Гонсало Игуаин (72), 2:3 Балде Кейта (88), 2:4 Хосе Кайехон (90)