Българският национал Алекс Петков и Шльонск (Вроцлав) продължават успешната си серия в полската Екстракласа, след като в мач от 17 кръг направиха домакинско 1:1 с шампиона Ракув (Ченстохова). За тима от Вроцлав това беше 14 пореден двубой без загуба в първенството.

Алекс Петков игра цял мач за Шльонск, който в 24-ата минута се оказа догонващ в резултата. Гостите поведоха с гол на германеца Сони Кител в 24-ата минута. Домакините изравниха в 67-ата минута. Пьотър Самиец-Талар се разписа след асистенция на Александър Палушек.

Спечелената точка остави Шльонск (Вроцлав) на първото място във временното класиране с актив от 37 точки. Втори е Ягелония (Бялисток) с 34. Ракув (Ченстохова) е на четвърта позиция с 29 точки, на три зад Лех (Познан).