Българският национал Алекс Петков игра цял мач за Шльонск (Вроцлав) при победата с 1:0 като гост на Варта (Познан) в мач от 10 кръг на полската Екстракласа. Това е седми пореден успех за Петков и съотборниците му в първенството.

Единственото попадение в срещата падна в 18-ата минута, когато Бурак Инче се разписа с удар от наказателното поле след асистенция на Патрик Олсен. Три минути преди края Кайетан Шмид от Варта удари греда при изпълнение на дузпа, отсъдена за игра с ръка на Лукаш Бейгер.

С този успех Шльонск (Вроцлав) събра актив от 22 точки и оглавява временното класиране в Екстракласа. На второ място е Легия (Варшава) с 20 точки, но и два мача по-малко. Третият Лех (Познан) е със 17 т. и също с осем изиграни мача.