Българският защитник Радослав Димитров изигра мач №200 в румънското първенство при равенството 2:2 на Сепси срещу шампиона ЧФР Клуж в двубой от 29-ия кръг.

34-годишният бивш играч на Славия и Левски влезе като резерва в 62-ата минута на мястото на Михай Балаша и записа впечатляващото постижение.

Димитров играе в Румъния от 7 години и половина. За този период той смени три клуба - Ботошани, Университатя (Крайова) и Сепси и е в топ 10 по изиграни мачове сред чужденците в Румъния.

Сепси поведе срещу ЧФР с гол на Марк Тамаш, а гостите от Клуж напарвиха обрат за четири минути след почивката с попадения на Юри Матиаш и Ранжело Янга.

В 74-ата минута Павол Сафранко изравни за 2:2 и донесе точката за Сепси.

ЧФР Клуж остава втори в класирането на точка след лидера Фарул Констанца. Сепси е шести с 42 точки.