Бившият вратар на Левски и Лудогорец Пламен Илиев изигра силен мач за Университатя (Клуж) при гостуването на Университатя (Крайова) в 17-ия кръг на румънската Суперлига. 30-годишният българин спаси дузпа преди почивката, но отборът му загуби с 0:1 и заема 12-ото място във временното класиране.

Илиев отрази удара от бялата точка на Богдан Митреа в 28-ата минута. Домакините обаче създадоха повече положение и заслужено стигнаха до трите точки. Единственото попадение вкара Александру Крецу с глава в 60-ата минута.

Двубоят ще се запомни и с огромния пропуск на бившия нападател на Левски Ривалдиньо. Настоящият играч на Университатя (Крайова) на празна врата стреля в аут.

В друг мач от кръга Мартин Райнов игра едно полувреме за Арджеш, който отстъпи с 0:5 у дома от Сепси. От състава на победителите липсваше Радослав Димитров.